Wielkie wydarzenie historyczne – nieznane dokumenty na temat ENIGMY

Książka Mariusza Borowiaka (Wydawnictwo Stara Szuflada), która poruszy wyobraźnię i rozpali ciekawość każdego czytelnika
Materiały wywiadowcze zawarte w publikacji pierwotnie zostały uznane za zniszczone. Publikowane są po raz pierwszy! Książka zawiera 10 dokumentów w formacie A4, zawartych na ponad 285 stronach. Książka jest bogato ilustrowana.
“Według oficjalnej wersji historyków zajmujących się kryptologią niezwykle cenne materiały polskiego radiowywiadu zaginęły lub zostały bezpowrotnie zniszczone jesienią 1945 roku. Nikt jednak nie przypuszczał, że zdołano uratować przynajmniej część dokumentów Ekspozytury 300, zaś ponad trzy dekady po zakończeniu wojny… ukryto je w ziemi!”


Uratowane przed spaleniem (w październiku 1945 roku) tajne dokumenty służbowe dotyczące oficerów służby informacyjno-wywiadowczej II RP i materiały opracowane przez polskich kryptologów podczas II wojny światowe zostały (prawdopodobnie dopiero w 1979 r.) zabezpieczone i zakopane w skrzyni amunicyjnej w ogrodzie przy domu w South Hinskey przez podpułkownika Edmunda Piechowiaka – oficera polskiego wywiadu.
Historia związana z odnalezieniem skrzyni, w której Edmund Piechowiak zabezpieczył dokumenty Ekspozytury 300, jest historią wieloletniej przyjaźni Autora z Alfredem Piechowiakiem (marynarzem PMW w czasie II w św. od 1969 roku wykładowcą historii w Walbrook College), synem podpułkownika Edmunda Piechowiaka.

Rok wydania: 2022

Liczba stron: 285

Okładka: twarda

Format: 21,5 cm x 30,0 cm
Cena: 99 zł + koszty wysyłki

Wydawnictwo “Stara Szuflada”

Możesz również polubić…