Westerplatte. W obronie prawdy. [KADRY Z PLANU FILMOWEGO]

Książka ujawnia wiele nieznanych faktów z przebiegu walk, lecz przede wszystkim przedstawia kulisy dowodzenia obroną Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte we wrześniu 1939 r. Rzetelnie opracowane dokumenty i relacje pokazują, że to nie major Henryk Sucharski, lecz kapitan Franciszek Dąbrowski był rzeczywistym dowódca obrony. Po latach przemilczeń i zafałszowań po raz pierwszy dowiadujemy się o prawdziwym przebiegu wydarzeń. Publikacja opisuje polskie piekło – jak to dyletanci oraz cwaniacy zawłaszczali sobie przeszłość, przemilczając niewygodną prawdę.

Znany specjalista od odbrązawiania historii polskiej marynarki wojennej, kolejny raz włożył kij w mrowisko. Zajął się mianowicie jedną z największych świętości narodowej – Westerplatte. I udowodnił, iż opowieści o walkach były niepełne, zafałszowane oraz celowo poprzekręcane.

                                                                                                                     „Kulisy”

Książka Mariusza Borowiaka „Westerplatte. W obronie prawdy” jest najpełniejszym przedstawieniem kontrowersji wokół postaci Sucharskiego.

                                                                                                                   „Rzeczpospolita”

Książka ostatecznie rozstrzyga prawdę o realiach obrony Westerplatte, o ludziach związanych i z walką, i z jej kultywowaniem. […] Jest to jedna z najcenniejszych prac popularnonaukowych, jakie powstały na temat obrony Westerplatte. W dodatku napisana świetnym językiem

                                                                                                                  „Głos Wielkopolski”

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *